Telegram Instagram Facebook +Google Twitter You tube
امروز تماس بگیرید:
امروز تماس بگیرید:
33 65 21 34 -026
12 36 568 -0912
72 52 600 -0937
مراجعه حضوری:
مراجعه حضوری:
شنبه تا چهارشنبه 9:00  الی  16:30 
پنجشنبه  9:00  الی  13:00
001

از ملات چه میدانید؟

1.   ملات‌ها از جمله چسب‌های ساختمانی هستند که موجب اتصال مصالح به یکدیگر می‌شوند. به عبارت دیگر ماده‌ای است خمیری که برای چسباندن قطعات مصالح به یکدیگر و تامین بستری برای توزیع بار و بالاخره اندودکاری سطوح داخلی و خارجی ساختمان و بندکشی نماها به مصرف می‌رسد.
2.   ملات‌ها از دو قسمت اصلی تشکیل شده‌اند، یکی از این دو قسمت چسب ملات است که دارای حجم کم بوده و دیگری پرکننده ملات که 80 درصد از حجم ملات را تشکیل می‌دهد. به عنوان مثال ملات ماسه و سیمان را می‌توان نام برد. سیمان به عنوان چسب ملات و ماسه به عنوان جسم پرکننده ملات هستند.
3.   ملات‌ها به دو قسمت تقسیم می‌شوند:
الف- ملات‌های زودگیر که معمولا ماده اصلی آن گچ است. از ملات‌هایی با سیمان زودگیر نیز می‌توان نام برد. این ملات‌ها بسیار زودگیر بوده و معمولا 3 تا 4 دقیقه پس از مخلوط شدن با آب، شروع به سخت شدن می‌نماید و پس از گذشت 10 تا 15 دقیقه عملیات سخت شدن پایان می یابد.
ب- ملات‌های دیرگیر که ماده چسبنده اصلی آن‌ها سیمان می‌باشد. این ملات‌ها در مجاورت هوا و در زیرآب سخت می‌شوند. زمان سخت شدن این ملات‌ها معمولا پس از 2 ساعت شروع می‌شود و پس از حدود 48 ساعت به 80 درصد سختی خود می‌رسد.
نکات مهم در رابطه با ملات:
·  ملات باید دربرابر نیروهای جوی و نیروهای فشاری و کششی ساختمان مقاوم باشد.
·  ملات باید قابلیت نگهداری آب را داشته باشد. این خاصیت مهم مانع از آب انداختن ملات و در نتیجه ایجاد لایه نازک آب بین مصالح و ملات و نهایتا از بین رفتن چسبندگی بین ملات و مصالح ساختمانی می‌شود.
·  بالا رفتن مقاومت فشاری در ملات نسبت مستقیمی با افزایش مقدار ماده چسبنده و رابطه معکوسی با افزایش اندازه آب دارد.

شرکت فنی و مهندسی مارین سازه مفتخر است آمادگی خود را به منظور ارائه خدمات فنی و مهندسی ( طرح و اجرا ) در زمینه‌های مختلف مهندسی به شرح زیر در شهرهای تهران، کرج، هشتگرد، قزوین، سمنان، قم، قشم، کیش و سایر نقاط کشور اعلام نماید.
1.   طراحی، تولید، نصب و راه‌اندازی انواع اسکله‌های شناور بتنی در کاربری‌های متنوع و چند منظوره
2.   بهسازی لرزه‌ای و مقاوم‌ساز انواع سازه‌ها و ساختمان‌ها ( طرح و اجرا ) 
3.   طراحی و اجرای کلیه نقشه‌های معماری و سازه
4.   طراحی و اجرای سازه‌های خاص

 

برچسب ها : ملات ، چسب ، ساختمان ، اتصال ، مصالح ، خمیری ، بار ، ماسه ، سیمان ، حجم ، سطوح ، زودگیر ، دیرگیر ، گچ ، آب ، سخت شدن ، مجاورت ، فشاری ، کششی ، مقاومت ، معکوس 
درباره ما
شرکت مارین سازه با تکیه بر دانش روز دنیا با نوآوری و خلاقیت دانش آموختگان بومی، فعالیت خود را در زمینه های عمرانی در بخش های مختلف سازه های شناور (بتنی، فلزی، پلی اتیلنی و کامپوزیتی)، مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای، معماری و سازه و فروش محصولات ساختمانی شروع کرده است.  
ساعت کاری ما
شنبه تا چهارشنبه  8:30  الی  17
پنجشنبه  8:30  الی   14
www.marinsaze.com www.marinsaze.ir
کرج، رجایی شهر، پایینتر از سه راه بلوار انقلاب، بین خیابان های درخشیده و بیات، پلاک 125، واحد1
33 65 21 34 -026
12 36 568 -0912
72 52 600 -0937
info@marinsaze.ir
info@marinsaze.com